شناسه : 4439
امروز یکشنبه 1396/04/18 - 20:55
نویسنده : khorasanshomal…

ادامه رکود در بازار استان/مالیات مهم ترین دغدغه اصناف

اگرچه در سال های گذشته جای پای رکود در اقتصاد ایران محکم شده است و اصناف را مشکلات بسیاری مواجه کرده است اما در این بین سازمان امور مالیاتی بی توجه به این موضوع به دریافت مالیات اقدام می کند.

به گزارش بسیج اصناف و بازاریان خراسان شمالی اگرچه در سال های گذشته جای پای رکود در اقتصاد ایران محکم شده است و اصناف را مشکلات بسیاری مواجه کرده است اما در این بین سازمان امور مالیاتی بی توجه به این موضوع به دریافت مالیات اقدام می کند.

چند سالی می شود که رکود در اقتصاد ایران جا خوش کرده و کسادی مهمان بازاریان شده است.در طی این سال ها تقاضا کاهش یافته و همین امر اصناف را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

در این بین مالیات نیز به مشکلات اصناف اضافه شده و هر سال سازمان امور مالیاتی بی توجه به رکود بازار مالیات اصناف را افزایش می دهد.

یکی از کسبه های بجنوردی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: چندسالی است که رکود بر بازار حاکم شده است و هیچ تغییری مثبتی در بازار مشاهده نمی شود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی ما رکود در بازار است، افزود: با توجه با رکود موجود در بازار سازمان امور مالیاتی سالانه 10 الی 15 درصد مالیات بر ارزش افزوده رو افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: از مسئولین مربوطه تقاضا داریم که در این سال ها که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است مالیات را برای اصناف افزایش ندهند.

یکی دیگر از بازاری های بجنوردی با گلایه از افزایش مالیات در سال جدید، اظهار داشت: مهم تریم مشکل و معضل اصناف مالیات است.

وی افزود: با این رکود شدیدی که در بازار وجود دارد سازمان امور مالیاتی با بی توجهی به این موضوع مالیات را هرساله افزایش می دهد.

وی در ادامه گفت: امیدوارم مسئولان فکری به حال کسادی بازار بکنند تا هم مردم راحت تر خرید کنند و هم مشکلات اصناف برطرف شود.

یکی دیگر از کسبه های بجنوردی در گفتگو با ما ، عنوان کرد: با توجه به رکودی که در بازار وجود دارد افزایش مالیات به ضرر کسبه و بازاری است.

وی افزود:متاسفانه هر ساله 10 الی 15 درصد مالیات را افزایش می دهند و سازمان امور مالیاتی هیچ توجه با بازار و کسادی آن ندارد.

وی تصریح کرد: هیچ یک از کسبه ها از وضعیت پرداخت مالیات راضی نیستند و امیدوام مسئولان چاره ای بیندیشند.

انتهای پیام/

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)